חזון

חזון


רציונל

במהלך כל שנה נפתחים בישראל כ- 60 אלף עסקים, אך לצערנו נסגרים למעלה מ- 47 אלף עסקים. 90% מהסיבות לסגירת עסקים נוגעות בוסגיות הניהול הכללי ובעיקר בניהול הפיננסי והכספים:

אסטרטגיה עסקית: בעסקים רבים אין מדיניות אסטרטגית מוגדרת מראש, או שהעסק עובד עם אסטרטגיה שגויה, לדוגמא, מדיניות מחירים לא נכונה עלולה להביא לעסק לקוחות במחירי הפסד או לצמצם מכירות בגלל מחירים לא תחרותיים. אי קביעת מיכסת אשראי מקסימלית ללקוח עלולה לסכן את עצם קיומו של העסק בגלל נטילת סיכונים עסקיים.


היעדר הון עצמי: עסקים רבים הוקמו ללא הון עצמי או שהונם העצמי נשחק במשך שנות פעילות לא מוצלחות.


אירועים חיצוניים: ישנם ארועים הקשורים לכלל השוק כגון בעיות יבוא בהיצף או מתחרה גדול המוריד מחירים כדי להיפטר ממתחרים, או בעיות רגולציה (לדוגמה, הצורך ברישוי חדש של עסקים או מוצרים מסוימים או פעילויות מסוימות)


בקרה ניהולית: בעסקים רבים אין תמחיר, אין בקרה על חומרים ו/או על מלאי, אין בקרה על תפוקות עובדים, אין בקרה בזמן אמת על רווחיות ותוצאות עסקיות. אין ידע על נקודת האיזון של העסק.
ניתוח לקוי של השוק: חוסר ידע על השוק עלול לגרום להחלטות שגויות וכתוצאה מכך לדרדר את העסק.
מבנה ארגוני וכוח אדם: מבנה ארגוני לקוי והעסקת כוח אדם לא מתאים עלולים לדרדר את העסק. הדבר ניכר במקרים רבים בעסקים משפחתיים המעסיקים אנשים לא מתאימים בעמדות ניהול בגלל הקשר המשפחתי.


סכסוכים בין שותפים: סכסוכי שותפים ידועים כגורם להתרסקות עסקים (במקרים כאלה הדבר היחיד שבא בחשבון הוא פרוק השותפות.

בעלי עסקים רבים אינם מודעים לתחילת תהליך ההידרדרות של העסק שלהם ובמקרים רבים כאשר הם מגלים את את עומק הבעיה, הדבר נעשה בשלב מאוחר ואז הבראת העסק קשה הרבה יותר.
גם במצב הכלכלי הסבוך שבו שרויים רבים מהעסקים במשק הישראלי, התמוטטות העסקים איננה גזירת גורל ויש אפשרות להבריא עסקים רבים ולחלצם מהמשבר.

חזון ויעדים

החזון של משרד היעוץ "ח'אלדי יעוץ עסקי ופיננסי"  - אשר מנוסה ומתמחה בניהול ופיתוח עסקים, יעוץ כלכלי בארץ ובחו"ל, בניית תוכניות עסקיות, סחר חוץ וגיוס אשראי לעסקים, מבנקים, קרנות סיוע פרטיות וממשלתיות - הינו להמשיך ולהיות משרד הייעוץ המוביל בתחום הרחב של ייעוץ עסקי, תוך פיתוח תחומי הפעילות, בהתאם לדרישות השוק, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר שלרשות צוות המשרד. פעילות המשרד מושתתת על ערכי מקצועיות, אמינות, מובילות, יוזמה וחדשנות, מעורבות ושותפות.

על מנת להגשים חזון זה, הציב המשרד שורה של יעדים לפעילותו:

  • לסייע לחברות, עסקים ומנהלים לבצע פריצת דרך עסקית וכלכלית;
  • חנוך לעסק ע"פ דרכו – לספק שירות בהתאם לכושר הספיגה וההתגמשות של עסקים על מנת לאפשר להם התארגנות מחודשת מתוך תחושה של רצון ואמון בדרך והחלפת תחושה של לחץ בתחושה של מוטיבציה;
  • להציג מצג אמת ולא ליפות את המציאות העסקית על מנת לאפשר ללקוחותינו קבלת החלטות בעיניים פקוחות;
  • להעניק תקווה לעסקים במשבר ולסייע למנהלים בבחירת הדרך העסקית הנכונה לשיקום העסק או למציאת נקודת יציאה ממו"מ קלוקל;
  • לשתוק במקום שהשתיקה יפה ולדבר כשהדיבור מועיל;
  • לפעול מתוך שקיפות מלאה כלפי לקוחותינו;
  • לספק ללקוחותינו שירות מקצועי ואמין עם המלצות ישימות ובדוקות תוך שמירה על סודיות נתוניהם הכספיים והאחרים;
  • להעניק יחס אישי ופרטני לכל לקוח בהתאם לצרכיו העסקיים ולשוק בו הוא פועל.

בכבוד רב,
ד"ר נאיף ח'אלדי
כלכלן

לפרטים נוספים התקשרו למספר: 0523960006 או לחצו כאן

שתף :

הוסף תגובה

 התגובה שלך נשלחה בהצלחה, תודה!   רענן
הנתונים שהוזנו לא תקינים, נסה שוב